Modré noviny: Členové jihočeské ODS se sešli při regionálním sněmu

 Regionální sněm ODS Jihočeského kraje proběhl ve čtvrtek 1. listopadu v budějovickém sídle občanských demokratů v Modrém domě. Na sněmu bylo přítomno 81 delegátů z oblastních sdružení České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor.

 Jednání sněmu zahájil předseda jihočeské ODS Martin Kuba, který ve svém úvodním projevu zhodnotil nejen průběh a výsledky krajských a senátních voleb, ale také se věnoval politice ODS a vlády České republiky.

Část svého proslovu zaměřil na zhodnocení situace ve straně před kongresem a také prognóze dalšího možného vývoje stability vlády, v kontextu s výsledky volby nového vedení ODS, která se bude konat na víkendovém kongresu občanských demokratů v Brně.

Následoval jeden z hlavních bodů programu - volba kandidátů do výkonné rady ODS. Z navržených členů, kteří kandidaturu přijali, byli většinou hlasů zvoleni Pavel Dlouhý (OS České Budějovice) a Vladimír Homola (OS Písek).

Číst dál: Modré noviny: Členové jihočeské ODS se sešli při regionálním sněmu

Modré noviny: S Nečasem by padla i vláda, zní před kongresem z jihočeské ODS

Jižní Čechy – O víkendu si občanští demokraté na svém celostátním kongresu zvolí nové vedení strany. Odrazí se na volbě předsedy a místopředsedů neúspěch ODS v nedávných krajských volbách? I nad tím se zamýšlejí špičky jihočeských občanských demokratů, které ještě před odjezdem do Brna, kde se letošní kongres koná, odpověděly Deníku na několik otázek.

 Odpovídají:

Martin Kuba – ministr průmyslu a obchodu, předseda jihočeského regionálního sdružení ODS

Vladimír Homola – místopředseda jihočeského regionálního sdružení ODS, člen výkonné rady strany

Pavel Dlouhý – místostarosta Hluboké nad Vltavou, člen výkonné rady strany

Číst dál: Modré noviny: S Nečasem by padla i vláda, zní před kongresem z jihočeské ODS

Hlubocký Zpravodaj 07-08 2012: Předznamenání letního času.

Každý čas má své předznamenání. Předznamenáním letního času prázdninového je i setkání s místostarostou Pavlem Dlouhým.Důvod setkání je jasný a opravdu už začíná mít punc tradice: rozhovor pro letní vydání Hlubockého Zpravodaje. A aby se z tradice nestala nuda, přemýšlela jsem o otázce, která ještě v rozhovorech pro Zpravodaj položena nebyla. Nakonec jsem na ni přišla. Otázka zní:

Jak se máte, pane místostarosto?

Pavel Dlouhý : „ Vždycky jsem trochu zvědavý, jaké otázky máte na mne připravené. Tak tuhle bych tedy nečekal. Jestli není jen konvenční a je míněna vážně, pak na ni stejně vážně odpovídám, že se mám dobře.“

 

Číst dál: Hlubocký Zpravodaj 07-08 2012: Předznamenání letního času.

Modré noviny: Pavel Dlouhý: ODS se jako jediná nebojí hájit národní zájmy

Rozhovor s předsedou místního sdružení v Hluboké n. Vltavou a členem výkonné rady ODS Pavlem Dlouhým.

Jak se jako člen výkonné rady díváte na situaci uvnitř ODS v dnešní rozbouřené době?

Po odchodu Václava Klause z čela ODS nastala pro naši stranu asi nejobtížnější doba. Praktická politika původně sympatického pana Topolánka otevřela ve své době stavidla lobbystům. Tím započal proces řízené destrukce ODS, na kterém cíleně vydělala TOP 09. ODS se dnes vrací ke své politice pravicové konzervativní strany, která hájí (na rozdíl od TOP 09) zájmy lidí, kteří tu žijí.

Číst dál: Modré noviny: Pavel Dlouhý: ODS se jako jediná nebojí hájit národní zájmy

Modré noviny: Pavel Dlouhý: Atak na mou ženu popírá všechny demokratické principy.

 sobota, 12. května 2012

České Budějovice – Člen výkonné rady ODS Pavel Dlouhý se rozhodl zareagovat na sdělení, která zveřejnila některá média v posledním dubnovém týdnu. Ta se týkala pohybů na bankovním účtu jeho ženy v České spořitelně, jako akcionářky Rybářství Třeboň, se spekulací, zda byly tyto transkace řádně zdaněny. Podle něho se jedná o politický útok, který vybočuje z rámce chodu demokratické společnosti.

Číst dál: Modré noviny: Pavel Dlouhý: Atak na mou ženu popírá všechny demokratické principy.

Modré noviny: Ing. Pavel Dlouhý: Otevřený dopis členům ODS

Vážení členové Občanské demokratické strany, rozhodl jsem se Vás oslovit, protože politický útok vůči naší straně a mé osobě přesáhly mez, kdy je možné toto počínání přejít mlčením.

Možná jste o mě slyšeli jako o jednom z „kmotrů“ nebo také jako o „knížeti z Hluboké“. Termín kmotři přinesl do ODS Mirek Topolánek v předvečer předvolebního nominačního kongresu v prosinci 2008, kdy si nebyl jist svojí podporou. Tímto - z jeho strany pejorativním termínem - označil vlivné regionální politiky, aby oslabil jejich kritický hlas na kongresu strany. Současný předseda a premiér naší strany Petr Nečas označil později v Hospodářských novinách jeho výrok za zlovolný, který ve svém důsledku poškodil ODS.

 

Číst dál: Modré noviny: Ing. Pavel Dlouhý: Otevřený dopis členům ODS

Portál Budějcká Drbna: Miliony na účtu manželky Pavla Dlouhého.Kde je pravda?

čtvrtek, 26. dubna 2012, 08:40

V médiích se ve středu objevily informace o převodech milionových částek z účtu společnosti Rybářství Třeboň na účet Jany Dlouhé, manželky místostarosty Hluboké nad Vltavou a člena výkonné rady ODS Pavla Dlouhého. Primárním zdrojem informací byl článek Janka Kroupy v Mladé frontě DNES (MfD). Budějcká Drbna se rozhodla uvedené skutečnosti ověřit.

Číst dál: Portál Budějcká Drbna: Miliony na účtu manželky Pavla Dlouhého.Kde je pravda?

Hlubocký Zpravodaj 12/2011: Pokus o předvánoční rozhovor na příjemné téma.

Ve větru poletuje žlutorezavé listí, věž hlubockého kostela se ztrácí v mlze. Je polovina října a Vánoce se zatím zdají být v nedohlednu. Proto svou žádostí o tradiční předvánoční rozhovor místostarostu Pavla Dlouhého trochu překvapím. Po chvilkovém údivu – Vánoce? Už? pan místostarosta s rozhovorem souhlasí a podotkne, že předvánoční rozhovor by měl být pohodový, je to příjemné téma pro příjemnou, všemi vítanou dobu nejhezčích svátků. Samozřejmě! Jiný, než příjemný rozhovor jsem ani na mysli neměla, říkám, když si domlouváme termín a téma pro rozhovor. Termín – 18.listopadu.Téma – předvánoční, příjemné.

Jenže – člověk míní a čas? nebo události? nebo lidé? mění.

 

Číst dál: Hlubocký Zpravodaj 12/2011: Pokus o předvánoční rozhovor na příjemné téma.

Hlubocký Zpravodaj 07-08/2011: Hluboká nad Vltavou v červnu 2011 – jak ji vidí místostarosta Pavel Dlouhý?

Zámek nad městem září svou bělostí. Z tenisových kurtů se ozývají údery raket a svištění míčků, na zelených plochách golfového hřiště se barevně pestří postavy hráčů. Modře svěží bazén letní plovárny vysílá do prostoru odraz vlnek a vůni vody, z Adrenalin parku vítr přináší střipky nadšených výkřiků dětí. Na Vltavě se právě otáčí vyhlídková loď. Budoucí obytný dům naproti radnici žije hektickým finišem před kolaudací a stavební ruch vládne i o pár set metrů dál, zdravotní středisko dostává nový kabát a už teď je jasné, že mu bude slušet. Na terase krásně opravené školky v Zámostí si hrají děti. Dojem dokonalé idylky podpoří slunce, které svítí přímo ukázkově.

Jeden červnový den v Hluboké. Dokonalá idyla?

 

Číst dál: Hlubocký Zpravodaj 07-08/2011: Hluboká nad Vltavou v červnu 2011 – jak ji vidí místostarosta...

Portál Budějcká Drbna: Pavel Dlouhý: Splavnění Vltavy ani dnešní počasí jsem neovlivnil.

pátek, 10. června 2011, 11:25

Splavnění Vltavy je nesmysl.Splavnění Vltavy je perfektní projekt. Splavnění Vltavy jsou vyhozené peníze, které by se mohly investovat jinam. Splavnění Vltavy je pokračováním a naplněním myšlenky Vojtěch Lanny, ten lodní dopravu na Vltavě budoval už v 19.století a Budějce díky tomu vzkvétaly.

Splavnění Vltavy je „kšeft“ kmotra Dlouhého z Hluboké. Splavnění Vltavy. Projekt přijímaný s nadšením i proklínáním. Ti, kteří s projektem nesouhlasí, vyslovují často  jméno Pavla Dlouhého, místostarosty Hluboké nad Vltavou.Právě Hluboká má mít z celého projektu největší prospěch. Proto to Pavel Dlouhý zařídil. Zařídil to opravdu? Nikdo vlastně neví. Neví ani Budějcká Drbna. Jenže – správná Drbna, když něco neví, tak si to zjistí.

Číst dál: Portál Budějcká Drbna: Pavel Dlouhý: Splavnění Vltavy ani dnešní počasí jsem neovlivnil.

Hlubocký Zpravodaj 12/2010: Předvánoční rozhovor – o tradicích, volbách i městské policii .

Prosinec. Čas adventní, čas předvánoční. Čas ve znamení milých zvyků, obyčejů, tradic.Snad i každoroční prosincové setkání s místostarostou Hluboké nad Vltavou Pavlem Dlouhým na stránkách Hlubockého Zpravodaje začíná být tradicí....a když jsme u těch tradic, tak se první otázka letošního rozhovoru přímo nabízí:

 

Číst dál: Hlubocký Zpravodaj 12/2010: Předvánoční rozhovor – o tradicích, volbách i městské policii .